Blog

Neden Ahşap Masa Satın Almalıyım?

Ahşap Masalar dünyanın en doğal, en sağlıklı, en kullanışlı, en estetik ve en lüks masalarıdır. Ahşap masalar doğal, sıcak yapılı ve karakteristik oldukları için modası geçmeden uzun yıllar kullanılabilir ve bir antika gibi yeni nesillere değerli bir eşya olarak hediye edilebilir.

Japonya’ da yapılan bir bilimsel çalışmada ilk okul öğrencilerinin sınıfları ahşap sınıf ve betonarme sınıf diye ikiye ayrılmıştır. Sabahleyin sınıfa girmeden önce bütün öğrencilerin nabız atışları ve kan basınçları kayıt altına alınmıştır. Beton sınıfta derse giren ve yapay malzemeden yapılan masalarda ve sandalyelerde oturan öğrencilerin kan basınçlarının ve nabız atışlarının öğlenden sonra saat 14:00 gibi normale döndüğü gözlemlenmiştir. Ahşap sınıfta, ahşap sıralarda ve sandalyelerde oturan öğrencilerin ise sabahleyin saat 10:00 gibi çok daha erken bir saatte kan basınçlarının ve nabız atışlarının normale döndüğü ve derslerine daha erkenden konsantre olduğu gözlemlenmiştir. Bu araştırma da bize, ahşabın şüphesiz ne kadar faydalı bir malzeme olduğunu ve sağlığımızı ne kadar olumlu yönde etkilediğini göstermektedir.

  • Ahşaplar masalar sıcak bir yapıya sahip oldukları için ellerimizi ve kollarımızı masaya koyduğumuzda negatif enerjimizi alır ve rahatlamış hissederiz. Bu sayede çalışırken bir rahatlık hissedersiniz. Ahşap masaların tamiri mümkündür ve gerekli bakımları yapıldıkça yüzyıl boyunca yeni alınmış gibi kullanılabilir.
  • Her bir ahşabın karakteristik özelliği kendisine özgü ve eşsiz oldu için masanızın bir aynısı olmayacak ve masanız sadece size özel bir tasarıma sahip olacaktır. En önemli misafirlerimizi masada ağırladığımız için böylesine güzel bir ahşap masa da evinize ve yemeklerinize değer katacaktır.
  • İş yerlerinde en önemli kararlar masalarda alındığına göre çok sevdiğiniz ve dokunarak rahatladığınızı hissettiğiniz bir ahşap masa, daha doğru kararlar almanıza da bir nebze yardımcı olacaktır. Sevdiğiniz bir ahşap masada daha uzun süre oturabilecek ve zevkle daha çok çalışabileceksiniz.
  • Ahşap masalar doğal olduğu için daha hijyeniktir ve antibakteriyeldir. Temizliği de çok kolaydır.
  • Ahşap masalar doğal ve karakteristik bir yapıya sahip oldukları için eşsizdirler, bir benzeri yoktur ve sadece size özeldir. Bu özelliliğinden dolayı özellikle epoksili ahşap masalar çok lüks masalardır.
  • Ahşap masalar doğal oluşu ve ahşap yapısı nedeniyle çok sağlıklı ve negatif enerjiyi alabilen bir özelliğe sahiptir. Bu yüzden sağlıklıdırlar.
  • Ahşap masanın en önemli özelliklerinden biri de her türlü tasarım ve dekora kolaylıkla uyum sağlayabilmesi ve eşşiz bir karakteristik yapıya sahip olması nedeniyle oldukça şık olan ve her mekanı kaliteli ve zengin gösteren bir üründür.
  • Ahşap masa almak istediğinizde sizleri en iyi şekilde dinleyip ihtiyacınız olan masayı almanız konusunda sizlere seve seve yardımcı olacağız. Memnun kalacağınız ve ihtiyacınızı en doğru şekilde karşılayacağınız bir ahşap masa almak için hemen bizi arayabilirsiniz.

Saygılarımızla
Ravilla Doğal Ahşap Mobilya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir