Blog

Otellerde, Kafelerde, Restaurantlarda ve Ofislerde Neden Ahşap Masa Tercih Edilmelidir?

Daha çok para kazanmak ve elit müşteriler çekmek istiyorsanız işçiliği çok kaliteli olan ve doğru bir şekilde tasarlanmış ahşap masalar tercih etmelisiniz. Çünkü ahşap masalar karakteristik, zengin ve çekici bir görsele sahip oldukları için mekanlarınıza değer katacaktır. Ayrıca ahşap masalar her türlü dekorasyona mükemmel bir şekilde uyum sağlayacaktır. Ahşap masalar sıcak bir yapıya ve çekici güzelliğe sahip oldukları için müşterilerin elleri devamlı masalarda gezinir ve müşterilerin negatif enerjisini alırlar. Bu durumdan müşteriler etkilenir ve huzur bulurlar. Ayrıca ahşap masalar doğal bir görünüme sahip oldukları için kullanıcıların ruh hallerini pozitif yönde etkiler. Bu sayede kaliteli ahşap masalar müşteri memnuniyetinin artmasına da katkıda bulunmuş olacaktır ve müşteriler sizden hizmet beklerken sıkılmayacaktır.

Şimdi Ravilla olarak, 2020 yılında küçük bir dönerci restaurantının ahşap masalar sayesinde yakaladığı ilginç bir başarı hikayesini sizlere anlatacağız. Şirket yetkilimize gelen bir telefonda Efsane Döner’in sahibi Ali Bey ahşap masa siparişi vermek istemiştir. Şirket yöneticimiz, Ali Bey’in ucuz fiyata ve sadece tavuk döner sattığını bildiği için kendisine ahşap masalarımızın pahalı geleceğini söylemiştir. Fakat Ali Bey, yıllardır sadece tavuk döner satabildiğini ve daha pahalı olan et döner satmakta başarısız olduğunu ama ahşap masaları satın aldığında et döner satabileceğine inandığını söylemiştir. Çünkü kendisine yakın olan bir pastaneye de ahşap masa verdiğimizi, bu masalar sayesinde pastanenin daha lüks bir görünüme kavuştuğunu, masaların otobüs garajına gitmek için caddeden geçen turistlerin ilgisini çektiğini ve bu sayede satışların arttığını gördüğünü ve bu yüzden mutlaka ahşap masa almak istediğini söylemiştir.

Anlaşma yapıldıktan sonra masaları kendisine teslim ediyoruz. İki ay sonra Efsane döneri, şirket yetkilimiz merak edip ziyaret ettiğinde, Efsane Döner’in yol kenarına koyduğu güzel ahşap masalar ve sandalyeler sayesinde turistlerin ilgisini çekmeyi başardığını ve kısa sürede beklenen miktarın da üzerinde et döner satışları yaptığını görmüştür. Ayrıca tavuk döner satışlarının da arttığını görmüştür. Buradan iş yerlerimizde ve yaşam alanlarımızda tasarımın ne kadar önemli olduğuna ve bizleri ne kadar çok etkilediğine tanıklık etmiş oluyoruz. Çünkü ahşap mobilyalar ve aksesuarlar mekanlarda hem işlevsel amaçlı hem de dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Gerçekten, kaliteli ahşap mobilyalar ve ahşap aksesuarlar, en önemli tasarım malzemelerinin başında gelir. Doğru ve kaliteli ahşap masalar iş yerlerinizde kullanıldığında daha çok müşteri çekecek, mekanınızın değerini artıracak ve sizlere daha güzel bir ortamda müşterilere sunum yapma imkanı verecektir. Hatta müşteriye sunduğunuz ürünlerin de kesinlikle daha yüksek fiyata satılmasına katkıda bulunacaktır. Aslında kaliteli ahşap masalarınız hem sizlere daha çok müşteri getireceği hem de ürünlerinizi daha yüksek fiyata satmanıza imkan vereceği için masalarınız kendi maliyetlerini bir kaç yılda kendileri çıkarmış olacak ve sizler ya bedavaya ya da çok uygun bir fiyata bu masaları satın almış olacaksınız. Unutmayın, doğru ve kaliteli ürün asla pahalı değildir çünkü sizlere her zaman kazandıracaktır.

Ayrıca bir doğa aşığı olan Psikiyatrist Dr. Savaş Öztürk kendi kliniğine Ravilla’nın ceviz ağacından ürettiği doğal ahşap mobilyalardan satın almıştır. Kliniğinin bir turizm kentinde bulunması nedeniyle Avrupa’ dan ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen hastalardan kliniği hakkında aldığı yorumlardan sonra kendisinin onlarca hastayla birlikte yaptığı değerlendirme ve gözlemlere göre şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkmıştır. Bu gözlemler sonucunda ahşap mobilyaların müşterilerin ilgisini çektiğini, onlara çok doğal ve değişik geldiğini belirtmiştir. Hastalardan gelen bu yorumlardan hemen sonra kendisi hastalardan ahşaba dokunmasını ve ahşabın doğallığını hissetmesini istemiştir. Bu sayede hastaların sakinleşip rahatladığını, ahşabın ruh hallerini bir nebze olumlu yönde etkilediğini ve kendilerini bir klinik ortamına daha çabuk adepte ettiklerini görmüştür. Bu sayede Psikiyatrist Dr. Savaş Bey’de hastalarla daha kolay, daha rahat ve avantajlı bir şekilde seanslarına başlayabildiğini belirtmiştir.

Sizlerde mekanlarınıza değer katmak, müşterilerinize daha güzel bir ortamda hizmet etmek ve daha çok para kazanmak için bizleri arayabilirsiniz. Mekanlarınız için en doğru ve en kaliteli masaları seçmek için sizlere seve seve yardımcı olacağız.

Saygılarımızla
Ravilla Doğal Ahşap Mobilya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir