Ravilla Masa Sandalye, bir Karacalar Group markasıdır. Ravilla, çocukluğundan beri ahşabı tanıyıp seven, 10 yıldan fazla ve 50’ye yakın ülkeyle ithalat – ihracat tecrübesi bulunan iki genç girişimci kardeş tarafından kurulmuştur. Ravilla, kaliteli ve özgün tasarımlara sahip ürünleriyle uluslararası bir marka olma yolunda ilerlemektedir

Ravilla, 8.000 m² üretim tesisi, 1.200 m² mağazasıyla dünyanın en değerli ve nadir ağaçlarını kendisine ait olan 5 adet güneş enerjisiyle çalışan ve Türkiye’de bir ilk olan kereste kurutma fırınlarında kerestelerin nem oranı %8’in altında olacak şekilde özenle kurutarak, en doğal ve en iyi kalitede ahşap mobilya ve dekorasyon ürünleri imalatı yapmaktadır. Ravilla, Amerika’daki bir üniversiteyle birlikte yaptığı AR-GE çalışmalarıyla bir ilke imza atarak Türkiye’nin güneş enerjisiyle çalışan ilk kereste kurutma fırınlarını kurmuş, yüksek kaliteyle keresteleri mobilya yapımına en uygun nem oranında kurutabilmiştir.

Ürünlerin yüzeylerinde özel olarak Avrupa’dan getirilen ve ahşapta bir devrim niteliğine sahip olan dünyanın en kaliteli doğal ahşap yağını kullanılmaktadır. Bu yağ sayesinde ürünlerin gerçek dokusu tüm doğallığıyla hissedilebilmekte, suya karşı direnç gösterebilmektedir. Ayrıca, bu özel ahşap yağı sayesinde ürünlerin çizilen veya bozulan yüzeyleri de kolaylıkla tamir edilebilmektedir.

Vizyon

Karacalar Group olarak sürdürülebilir bir başarının ancak müşteri memnuniyeti ve sadakatiyle sağlanabileceğine inandığımızdan; şirketimizde güven duygusu, saygı, itibar, insan ve doğa sevgisi daima maddi parametrelerden daha ön planda tutulmaktadır. Müşterilerimizle uzun vadeli, iki tarafın da kazanacağı ilişkiler kurmaya önem verilir ve gerçekleştirilecek her üretimde şirket politikamız gereği bu doğrultuda hareket edilir. Sahip olduğumuz itibar ve tecrübeye eşlik eden kaliteli takımımızla, her biri bir öncekinden daha başarılı işlere imza atılmaktadır.

Misyon

Ravilla markasıyla hedefimiz; çok iş yaparak yüksek kazançlara odaklanan bir şirket olmaktan çok; kalitesiyle kendinden söz ettiren ürünlerle insanımızın güven ve sevgisini kazanan, ihracata odaklanarak bölgemizin katma değerinin yükselmesine katkıda bulunan önemli bir şirket olmaktır.